Σε οικογενειακό περιβάλλον με τα μέλη των Τμημάτων του και με φίλους έκοψε χτες 12 Ιανουαρίου την Βασιλόπιτα στην μανιταροταβέρνα Αυλαίς ο Σύνδεσμος Γραμμάτων και Τεχνών ΠΕ Γρεβενών. Τη Βασιλόπιτα ευλόγησε ο αιδεσιμολογιότατος πατέρας Χρήστος Κούρτης, ο οποίος μεταφέροντας τις ευχές του Σεβασμιότατου μητροπολίτη κκ Δαβίδ, τόνισε το σημαντικό ρόλο του Συνδέσμου στα πολιτιστικά δρώμενα της ΠΕ Γρεβενών. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο Αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών κ. Ιωάννης Τσακνάκης και ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Κυριάκος Ταταρίδης ο οποίος στον σύντομο χαιρετισμό του επαίνεσε τον Σύνδεσμο για τις ποικίλες πολιτιστικές δράσεις του που είναι απαραίτητες για τα Γρεβενά.